1964–75-ig  egycsoportos, osztatlan óvodaként működött.

Az igények megnövekedése, a demográfiai hullám hatására 1975-ben társadalmi össze­fogással felépült az új óvoda, mely kétcsoportos, részben osztott volt. Az óvoda Szomód és Dunaszentmiklós községből fogadja a gyermekeket.

1978. szeptember 01-től az Általános Művelődési Központ intézményegységeként működött.

1981-ben, a nagyfokú létszámnövekedés miatt, az egyik öltözőből szükségcsoport került kialakításra.

1991-ben hozzáépítéssel, a szükségcsoport kibővítésével az igényeknek megfelelő normál méretű, alapterületű csoportszobát alakítottunk ki.

Óvodánk 1999. május 31-ig három csoportos, osztott óvoda volt, ahová minden jelentkező gyermeket fel tudtunk venni.

1999. szeptember 1-től 2 csoportos, részben osztott óvodaként működtünk a gyermeklétszám csökkenése miatt.

2001. szeptember 1-től a gyermeklétszám indokolta, hogy ismét három csoportban foglalkozzunk.

A gyereklétszám rohamos növekedése folytán kinőttük előző óvodánkat. A pályázati lehetőségek kihasználásának és a fenntartó jóindulatának, hosszú távú gondolkodásának és terveinek eredményeként 2009. októberében beköltözhettünk kibővített és korszerűen felújított, négy csoportos  óvodánkba.

2012. augusztus 01-től óvodánk önálló intézményként működik.

2013. szeptember 1-jétől vegyes életkorú csoportokban foglalkozunk a gyermekekkel. Ezt egyrészről a gyerekek eltérő életkori eloszlása indokolta,de főként úgy gondoljuk, hogy ebben a formában személyreszólóbb kapcsolatot tudunk kialakítani a kicsikkel.

2014. szeptemberétől a gyermeklétszám sajnálatos csökkenése miatt újra három csoportban foglalkoztunk a gyerekekkel.

2018. szeptemberétől a gyarapodó gyermeklétszám folytán megnyílt a negyedik csoport, ahol német nemzetiségi nevelésben részesülnek a gyermekek.

Óvodánkban négy heterogén -vegyes korosztályú- csoport  működik, ebből egy német nemzetiségi csoport.